Aranżacje wnętrz – obecnie

Dawno przeminęły już czasy, gdy ludzie musieli ślepo ufać projektantom wnętrz w zakresie rezultatu końcowego. Wielogodzinne rozmowy, w trakcie których architekci w słowach i odręcznych obrazach próbowali oddać swoją wizję zeszły w zapomnienie. W tej chwili prawdopodobnie każdy projektant wnętrz korzysta z programu wspomagającego projektowanie wnętrz, co w efekcie z jednej strony wyraźnie poprawia termin realizacji zlecenia, a z drugiej strony – umożliwia wykonanie wizualizacji wnętrza na potrzeby Klienta.

Aplikacje wspomagające projektowanie wnętrz

Projektanci korzystają z szerokiej palety oprogramowania wspierającego projektowanie wnętrz. Wypadałoby tu przytoczyć chociażby „Cad Decor”, Archicad czy Arcon. Tego typu oprogramowanie umożliwia projektantowi na zaplanowanie wnętrza na podstawie dostarczonych parametrów – wielkości i powierzchni apartamentu, a także rozkładu ścian – a także na jego fotorealistyczną wizualizację i demonstrację Klientowi efektu końcowego.

Czy laik może sam zaprojektować wnętrze?

Jeżeli programy do projektowania wnętrz są tak banalne w obsłudze, czemu więc nie zaprojektować wnętrza samemu?
Odpowiedź na to pytanie jest dosyć skomplikowana. Przede wszystkim, laik będzie działał na zasadzie klikania i przesuwania elementów po aplikacji. to co stworzy niekoniecznie będzie posiadało sens – okna „poukładane” w projekcie mogą rozwierać się w złe strony i ograniczać przejście, a w wypadku kuchni np. da się zapomnieć o materiach powiązanych z podłączeniem gazu lub też napięcia z siłą.
Wynajmując profesjonalnego projektanta wnętrz otrzymujemy również „w pakiecie” wartość dodaną: talent artystyczny, jakiego wielu z nas nie ma. Nierzadko projektant wnętrz potrafi przeprowadzić prawdziwą przemianę wnętrza, które dotąd wydawało nam się źle zaplanowane – np. ze względu na niepraktyczne – podług nas – rozstawienie ścian. Należy tutaj wziąć pod uwagę, iż w niezliczonej ilości przypadków postaci które zajmują się działalnością jaką jest aranżowanie wnętrz to pełne pasji osoby które posiadają za sobą lata nauki w tym kierunku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Website